BIK Kontakt

Istnieje wiele sytuacji, kiedy możemy skontaktować się z Biurem Informacji Kredytowej. Kontakt BIK może nastąpić w celu sprawdzenia swojej historii kredytowej czy upewnieniu się, że nikt nie wziął na nas kredytu.

Do sprawdzenia swojej historii kredytowej będzie należało pobrać raport BIK. Raport można wygenerować bezpośrednio z oficjalnej strony Biura Informacji Kredytowej. W raporcie będzie widniała cała bieżąca historia kredytowa, jak i również historia spłaty kredytów od których spłaty nie minął jeszcze 5-letni okres. Będą tam się znajdowały wpisy dotyczące zobowiązań spłacanych terminowo jak i również zobowiązań, gdzie występowały opóźnienia w spłacie. Taka informacja upewni nas również czy nikt nie wziął na nas zobowiązania finansowego.

Do zabezpieczenia się przed taką sytuacją można skorzystać z usługi alerty BIK. Jest to usługa proponowana i zalecana przez Biuro Informacji Kredytowej, mająca na celu ochronę przed wyłudzeniami kredytów.

W momencie kiedy składany jest wniosek kredytowy na nasze dane osobowe, od razu jesteśmy o tym informowani. Jeśli jesteśmy na etapie ubiegania się o kredyt, nie ma powodu do obawy, alert potwierdzi jedynie procesowany wniosek. Jeśli jednak nie składamy wniosku kredytowego, otrzymanie takiego alertu oznacza prawdopodobnie, że ktoś próbuje wziąć zobowiązanie finansowe na nasze danego osobowe. Uściślając ktoś prawdopodobnie próbuje wyłudzić na nas kredyt. Wtedy powinien nastąpić niezwłoczny kontakt BIK w celu poinformowania o tym fakcie.

Centrum Obsługi Klienta Biura Informacji Kredytowej pomoże wyjaśnić tę sytuację oraz zgłosi tę informację do odpowiedniego banku lub instytucji finansowej. Dzięki takiej usłudze możemy zabezpieczyć się przed wyłudzeniem kredytu. Jest to istotne w czasach, w których wiele aktywności odbywa się w internecie, gdzie możemy być narażeni na kradzież danych osobowych lub ich wyciek. Kontakt BIK może nastąpić od poniedziałku do piątku. Wszystkie szczegółowe informacje odnośnie kontaktu z Centrum Obsługi Klienta podane są na oficjalnej stronie Biura Informacji Kredytowej w zakładce kontakt.

BIK kontakt kiedy zalecany?

Biuro Informacji Kredytowej jest instytucją, która ma na celu gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie informacji o historii kredytowej klientów banków, skoków oraz parabanków. Dotyczy to klientów indywidualnych i przedsiębiorców. Instytucja powstała w 1997 roku z inicjatywy Związków Banków Polskich. Dzięki temu banki oraz inne instytucje mogą wzajemnie wymieniać się informacjami o kredytobiorcach. Pomaga to bankom ocenić zdolność kredytową oraz rzetelność potencjalnych klientów.

Działanie Biura Informacji Kredytowej reguluje prawo bankowe. Są tam przetwarzane wszystkie informacje o obecnych kredytach, jak i również informacje o już uregulowanych zobowiązaniach kredytowych. W rejestrze mogą znaleźć się wpisy dotyczące zobowiązań z banków, skoków, parabanków. Przetwarzane są w nim również informacje o złożonych wnioskach kredytowych. Znajdują się tam również inne informacje, które pozwalają analitykom bankowym w pełni ocenić zdolność kredytową klienta oraz oszacować jego przyszłą spłatę zobowiązań kredytowych.

BIK Kontakt jest również zalecany w momencie, gdy ma się techniczny problem z wygenerowaniem raportu czy zalogowaniem do portalu. Konsultanci Centrum Obsługi Klienta, pomogą wtedy w tych kwestiach. Jednak kontakt BIK w sprawie usunięcia negatywnej historii kredytowej bezpośrednio z Biurem Informacji Kredytowej, będzie nieskuteczny i nieefektywny. Biuro Informacji Kredytowej jest jedynie administratorem danych i musi przetwarzać informacje w rejestrze przekazane przez banki. BIK nie może samodzielnie usuwać ani modyfikować danych w rejestrze. Usunięcie negatywnego wpisu z rejestru jest możliwe poprzez działanie prawne z konkretnym podmiotem, który umieścił wpis w rejestrze. W tej sprawie należy skontaktować się z wyspecjalizowaną Kancelarią Prawną taką jak nasza, żeby uzyskać pomoc w tym zakresie. Pomoc prawną w naszej Kancelarii zapewniają adwokaci oraz radcy prawni z wieloletnim doświadczeniem w prawie bankowym.

Gdzie wyczyścić BIK?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie wyczyścić BIK? W tym aspekcie na pewno warto skorzystać z profesjonalnej pomocy specjalistów. W większości przypadków do usunięcia negatywnych wpisów z Biura Informacji Kredytowej potrzebne są odpowiednie działania prawne.

Dlatego podstawą skutecznego czyszczenia BIK jest wybór rzetelnej i profesjonalnej pomocy prawnej. W naszej kancelarii pomoc zapewniają prawnicy, którzy mają wieloletnie doświadczenie w pomocy prawnej z zakresu usuwania negatywnej historii kredytowej. Usunięcie negatywnych wpisów z rejestru Biura Informacji Kredytowej, głównie możliwe jest poprzez bezpośrednie działania z bankiem, w którym występowały zaległości w spłacie kredytu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wysokiej wiedzy z zakresu prawa bankowego, nasi prawnicy znają skuteczne metody działania z konkretnymi bankami..

Istotną kwestią przy czyszczeniu BIK jest skrupulatne zapoznanie się z daną sytuacją klienta, poprzez analizę raportu BIK. Każda sprawa może wyglądać inaczej dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do każdego tematu. W pierwszej kolejności należy ustalić możliwości prawne usunięcia wpisów.

Do podjęcia odpowiednich działań prawnych, należy rzetelnie przeanalizować daną sytuację. Wpływ na to ma wiele czynników, dlatego tak istotne jest doświadczenie i wiedza prawna z zakresu prawa bankowego. Po analizie sytuacji, nasi prawnicy podejmują odpowiednie czynności prawne zmierzające do wyczyszczenia BIK.W niektórych przypadkach oprócz działań bezpośrednio z bankami, należy podjąć działania z organami nadzorującymi jak chociażby z Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Również z tego względu tak ważna jest duża wiedza prawna i doświadczenie przy prowadzeniu tego typu spraw. Całym procesem odzyskania zdolności kredytowej zajmują się nasi specjaliści. Od szczegółowej analizy danej sytuacji, poprzez czynności prawne, do wyczyszczenia rejestru Biura Informacji Kredytowej. Oprócz działań z bankami, pomagamy również usuwać wpisy z sektora pozabankowego. Zajmujemy się kompleksowym usunięciem negatywnej historii kredytowej. Dzięki naszej pomocy klienci mogą cieszyć się na nowo wiarygodnością finansową oraz odzyskaniem zdolności kredytowej.

Podsumowując, gdzie wyczyścić BIK? Najrozsądniej w naszej Kancelarii Prawnej, która dzięki wieloletniemu doświadczeniu, tysiącach skutecznie zakończonych spraw, wysokiej wiedzy prawnej, zapewnia pełen profesjonalizm, rzetelność oraz efektywność prowadzonych działań.